Escolha uma Página

Arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma ek gerçekler için bu web sitesinde bu işi incelemelerini öneriyorum. Http://Erfalt90.com Sayfa 1/1 “Hükümet Cumartesi günü koronavirüse karşı daha sert önlemler aldı.

Ekim 2019 21:44

Bildiri

cevap

Geçen Cuma 28755 aldım çünkü işsizim. Bu yüzden çalışmalarımızı sürdürmek istiyorum. Geçen hafta çok çalıştım ve 19500 yaptım. Arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma bu işi yapmalarını öneriyorum, ek gerçekler için bu web sitesini incelemeyi öneriyorum. Http://Success90.com

Sayfa 1/1 ”

Hükümet, Cumartesi günü corona virüse karşı daha sert önlemler sundu.

Bilgi: Sağlık ve Gıda Güvenliği Ajansı (AGES), koronavirüs ile ilgili sorular için 7/24 bir yardım hattı kurdu: 0800555621

Hasta olabileceğine dair semptomları veya korkuları olan herkes evde kalmalıdır. Diğer insanlarla temas en aza indirilmeli ve sağlık hattı 1450 aranmalı ve orada verilen talimatlara tam olarak uyulmalıdır.

Koronavirüs: En önemli temas noktaları ve telefon numaraları

Corona virüsü kontrol altına almak için geniş kapsamlı önlemler Salı gününden itibaren Avusturya'da uygulanacak. Federal hükümet tarafından ilan edilen kilitlenme 3 Kasım'da başlayacak ve 30 Kasım'a kadar (şimdilik) yürürlükte kalacak. Ayrıca saat 20:00 ile 06:00 arasında çıkış kısıtlamaları vardır, bu süre zarfında yaşam alanından sadece belirli amaçlar için çıkabilirsiniz. Gastronomi kapanır, perakende açık kalır, üst düzeyler uzaktan eğitime geçer.

© apa / Margret Schmitt / hac

Bir bakışta en önemli noktalar

 • Kasım sonunda kısaca “ikinci tecrit” ilan edildi
 • Otellerin artık turist kabul etmesine izin verilmiyor
 • Profesyonel sporlar dışındaki etkinlikler yasaktır
 • Tüm tiyatrolar ve müzeler kapanmalı
 • Devlet yüzde 80'e varan satış kayıplarını karşılar
 • Lise öğrencileri ve üniversiteler uzaktan eğitime gidiyor
 • Salı gününden itibaren gece çıkış kısıtlamaları
 • Gastronomi de
 • Sadece iki hane özel olarak görüşebilir
 • Garaj ve bahçe partileri için kapalı
 • Profesyonel sporlar dışındaki tüm etkinlikler şimdilik iptal edildi
 • Huzurevi / hastane ziyareti sadece kaliteli bir maske veya test ile
 • Ticaret tamamen açık kalır
 • Kuaförler veya kozmetik stüdyoları gibi hizmetlere izin verilir

Aşağıda, hükümet belgelerine göre en önemli noktalara genel bir bakış sunulmaktadır. Sağlık Bakanı Rudolf Anschober'in (Yeşiller) ilgili kararı henüz mevcut değil.

ÇIKIŞ KISITLAMALARI

“Kendi özel yaşam alanınızdan” ayrılmak genellikle 08:00 ve 06:00 saatleri arasında yasaktır. İlkbaharda olduğu gibi, beş istisna vardır: Mesleki amaçlarla ve günlük yaşamın temel ihtiyaçlarını (alışveriş, doktor, eczane, banka veya idari kanal ziyaretleri gibi) karşılamak için ayrılmanıza izin verilir. Bu aynı zamanda ihtiyacı olanlara bakma ve onlarla ilgilenmenin yanı sıra aile haklarını ve yükümlülüklerini kullanmayı da içerir. Başkalarının evlerine diğer akşam veya gece ziyaretleri yasaktır.m betboo Ayrıca yaşam, uzuv ve mülke yönelik tehlikelerden korunmak için gece dışarı çıkabilirsiniz.

Dışarı çıkmanın beşinci nedeni, “fiziksel ve zihinsel rahatlama” amacı ile yani dışarıda olmakla ilgilidir. Hükümet, açık örnekler olarak yürüyüşü, koşmayı veya köpeği gezdirmeyi gösteriyor. Çıkış kısıtlamaları, ana komitede 12 Kasım Pazar gününe kadar onaylandıktan sonra geçerli olmakla birlikte, Kasım ayı sonuna kadar birkaç kez uzatılmalıdır.

KAMU ALANI – MESAFE KURALLARI, MASKELEME GEREKLİ

Kamusal alanlarda kendi evinde yaşamayan herkes bir metre uzakta tutulmalıdır. Halka açık kapalı alanlarda kalırken, bir metre mesafe bırakın ve ağız ve burun koruması (MNS) takın. Altı yaşına kadar olan çocuklar MNS yükümlülüğünden muaftır. Tıbbi nedenlerle maske takamıyorsanız, yanınızda bir sertifika taşımalısınız – daha sonra sözde yüz siperi takabilirsiniz.

En fazla iki farklı evden en fazla altı kişiden oluşan ve artı en fazla altı reşit olmayan çocuktan oluşan gruplar halinde iseniz, bir metrelik minimum mesafe aşılamaz.

Devlet belgelerine göre halka açık alanlarda doğum günü partileri ve yıldönümü kutlamaları yasaktır.

ÖZEL MEKAN – BAHÇE ve GARAJLARDA PARTİ YASAKLARI

Yakın özel yaşam alanı için herhangi bir düzenleme yoktur. Garajlarda, bahçelerde veya ahırlarda “partiler” ve her türlü etkinlik yasaktır. Belgeler, bu yerlerdeki bir toplantının taraf olduğu kabul edilen kişi sayısını göstermiyor.

TİCARET

Ticaret ve tüm hizmet sağlayıcılar tamamen açık kalır. Müşteriler için olduğu kadar çalışanlar için de ağız ve burun koruması ve bir metrelik mesafe tutma zorunluluğu geçerlidir. Mağazalara erişim de sınırlıdır: her müşteri on metrekare olmalıdır. Müşteri alanı on metrekareden küçükse, orada yalnızca bir müşterinin bulunmasına izin verilir.

GASTRONOMİ

Restoranın tamamı kapalıdır. Yiyecek ve içeceklerin alınmasına 06:00 – 20:00 saatleri arasında izin verilmektedir. Teslimat hizmetleri herhangi bir zaman sınırı olmaksızın sürdürülmektedir. Barlar, barlar ve tüm gece mekanları da kapanıştan etkilenir.

KREŞ BAHÇELERİ ve OKULLAR

Anaokulları ve zorunlu okullar açık kalır. Hükümet belgelerine göre, ağız ve burnu koruma yükümlülüğü 10 ila 14 yaşındaki öğrenciler için genişletiliyor. Üst düzey için artık yüz yüze ders yok, uzaktan eğitime geçiyorlar. Aynısı üniversiteler için de geçerlidir.

TURİZM

Tüm oteller ve konaklama tesisleri kapatılacaktır. İş seyahatinde olanlar için istisnalar vardır.

ETKİNLİKLER

Etkinlikler tamamen yasaktır. Bu, örneğin kültürel ve spor etkinliklerini, aynı zamanda düğün kutlamalarını, doğum günü partilerini ve Noel pazarlarını içerir. Seyircisiz provalar ve sanatsal performanslar, profesyonel amaçlı olmaları şartıyla hariçtir.

SPOR DALLARI

Futbol dahil tüm temas sporları yasaktır. Fiziksel temas olmadığı sürece bireysel ve rekreasyonel açık hava sporlarına izin verilir. Spor tesisleri amatör sporculara kapalıdır. Öte yandan en iyi sporcuların ve antrenörlerinin spor tesislerine girmelerine ve sporlarını profesyonel olarak yapmalarına veya uluslararası yarışmalara seyirci olmadan katılmalarına izin verilmektedir.

EĞLENCE TESİSLERİ

Fitness stüdyoları, kapalı yüzme havuzları, müzeler, sinemalar ve hayvanat bahçeleri gibi tüm dinlence tesisleri kapalı olacaktır.

TRAFİK

Toplu taşıma araçlarının yanı sıra yer altı istasyonlarında, otobüs duraklarında, havalimanlarında vb. Ağız ve burun koruması takılmalıdır ve burada da bir metrelik mesafe koşulu geçerlidir. Araba paylaşımı ve taksi yolculuklarına sadece koltuk sırası başına yalnızca iki kişi oturuyorsa (gidonlar dahil) izin verilir. Yolcu sayısı nedeniyle ve binerken ve binerken gerekliyse, anaokulu çocuklarının taşınması veya engellilerin taşınması için istisnalar vardır. Teleferikler, gondollar ve tırmanma yardımcıları eğlence amaçlı kullanılamaz ve örneğin profesyonel sporcular için ayrılmıştır.

İŞ YERİ

Başka koruyucu önlemler (pleksiglas duvarlar vb.) Olmaması koşuluyla, insanlar arasındaki bir metrelik mesafe de işyerinde korunmalıdır. İkisi de mümkün değilse ağız ve burun koruması zorunludur. Mümkünse evden çalışmak tavsiye edilir.

HEMŞİRELİK VE HEMŞİRELİK EVİ:

Huzurevlerinde ve huzurevlerinde ziyaret kısıtlamaları vardır. Her konut sakini iki günde bir ziyaretçi kabul edebilir. 3 Kasım – 17 Kasım arasındaki dönemde bu sadece iki farklı kişi olabilir. Ziyaretçiler, korona testinin olumsuz bir sonucunu göstermelidir. Alternatif olarak, tüm kalış süresince CPA veya daha yüksek kaliteli bir maske takılmalıdır. Çalışanlar haftalık olarak test edilmelidir. Yeni kabul edilen sakinler, bir korona testinin olumsuz sonucunu göstermelidir.

DİN, CENAZE, DÜĞÜN:

Dini topluluklar, enfeksiyon riskini en aza indirmek için kendi kurallarını belirler. Her durumda, ağız ve burun koruması iç mekanlarda giyilmelidir. En fazla 50 kişinin cenazelere katılmasına izin verilir, minimum mesafe kuralı ve MNS yükümlülüğü geçerlidir. Düğünler yasaktır, ancak sicil dairesinde evlenebilirsiniz.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL'den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana'da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Hükümet, Cumartesi günü corona virüsüne karşı daha katı önlemler sundu.

Bilgi: Sağlık ve Gıda Güvenliği Ajansı (AGES), koronavirüs ile ilgili sorular için 7/24 bir yardım hattı kurdu: 0800555621

Hasta olabileceğine dair semptomları veya korkuları olan herkes evde kalmalıdır. Diğer insanlarla temas en aza indirilmeli ve sağlık hattı 1450 aranmalı ve orada verilen talimatlara tam olarak uyulmalıdır.

Koronavirüs: En önemli temas noktaları ve telefon numaraları

Corona virüsü kontrol altına almak için geniş kapsamlı önlemler Salı gününden itibaren Avusturya'da uygulanacak. Federal hükümet tarafından ilan edilen kilitlenme 3 Kasım'da başlayacak ve 30 Kasım'a kadar (şimdilik) yürürlükte kalacak. Ayrıca saat 20:00 ile 06:00 arasında çıkış kısıtlamaları vardır, bu süre zarfında yaşam alanından yalnızca belirli amaçlar için ayrılabilirsiniz. Gastronomi kapanır, perakende açık kalır, üst düzeyler uzaktan eğitime geçer.

© apa / Margret Schmitt / hac

Bir bakışta en önemli noktalar

 • Kasım sonunda kısaca “ikinci tecrit” ilan edildi
 • Otellerin artık turist kabul etmesine izin verilmiyor
 • Profesyonel sporlar dışındaki etkinlikler yasaktır
 • Tüm tiyatrolar ve müzeler kapanmalı
 • Devlet yüzde 80'e varan satış kayıplarını karşılar
 • Lise öğrencileri ve üniversiteler uzaktan eğitime gidiyor
 • Salı gününden itibaren gece çıkış kısıtlamaları
 • Gastronomi de
 • Sadece iki hane özel olarak görüşebilir
 • Garaj ve bahçe partileri için kapalı
 • Profesyonel sporlar dışındaki tüm etkinlikler şimdilik iptal edildi
 • Huzurevi / hastane ziyareti sadece kaliteli bir maske veya test ile
 • Ticaret tamamen açık kalır
 • Kuaförler veya kozmetik stüdyoları gibi hizmetlere izin verilir

Aşağıda, hükümet belgelerine göre en önemli noktalara genel bir bakış sunulmaktadır. Sağlık Bakanı Rudolf Anschober'in (Yeşiller) ilgili kararı henüz mevcut değil.

ÇIKIŞ KISITLAMALARI

“Kendi özel yaşam alanınızdan” ayrılmak genellikle 08:00 ve 06:00 saatleri arasında yasaktır. İlkbaharda olduğu gibi, beş istisna vardır: Mesleki amaçlarla ve günlük yaşamın temel ihtiyaçlarını (alışveriş, doktor, eczane, banka veya idari kanal ziyaretleri gibi) karşılamak için ayrılmanıza izin verilir. Bu aynı zamanda ihtiyacı olanlara bakma ve onlarla ilgilenmenin yanı sıra aile haklarını ve yükümlülüklerini kullanmayı da içerir. Başkalarının evlerine diğer akşam veya gece ziyaretleri yasaktır. Ayrıca yaşam, uzuv ve mülke yönelik tehlikelerden korunmak için gece dışarı çıkabilirsiniz.

Dışarı çıkmanın beşinci nedeni, “fiziksel ve zihinsel rahatlama” amacı ile yani dışarıda olmakla ilgilidir. Hükümet, açık örnekler olarak yürüyüşü, koşmayı veya köpeği gezdirmeyi gösteriyor. Çıkış kısıtlamaları, ana komitede 12 Kasım Pazar gününe kadar onaylandıktan sonra geçerli olmakla birlikte, Kasım ayı sonuna kadar birkaç kez uzatılmalıdır.

KAMU ALANI – MESAFE KURALLARI, MASKELEME GEREKLİ

Kamusal alanlarda kendi evinde yaşamayan herkes bir metre uzakta tutulmalıdır. Halka açık kapalı alanlarda kalırken, bir metre mesafe bırakın ve ağız ve burun koruması (MNS) takın. Altı yaşına kadar olan çocuklar MNS yükümlülüğünden muaftır. Tıbbi nedenlerle maske takamıyorsanız, yanınızda bir sertifika taşımalısınız – daha sonra sözde yüz siperi takabilirsiniz.

En fazla iki farklı evden en fazla altı kişiden oluşan ve artı en fazla altı reşit olmayan çocuktan oluşan gruplar halinde iseniz, bir metrelik minimum mesafe aşılamaz.

Devlet belgelerine göre halka açık alanlarda doğum günü partileri ve yıldönümü kutlamaları yasaktır.

ÖZEL MEKAN – BAHÇE ve GARAJLARDA PARTİ YASAKLARI

Yakın özel yaşam alanı için herhangi bir düzenleme yoktur. Garajlarda, bahçelerde veya ahırlarda “partiler” ve her türlü etkinlik yasaktır. Belgeler, bu yerlerdeki bir toplantının taraf olduğu kabul edilen kişi sayısını göstermiyor.

TİCARET

Ticaret ve tüm hizmet sağlayıcılar tamamen açık kalır. Müşteriler için olduğu kadar çalışanlar için de ağız ve burun koruması ve bir metrelik mesafe tutma zorunluluğu geçerlidir. Mağazalara erişim de sınırlıdır: her müşteri on metrekare olmalıdır. Müşteri alanı on metrekareden küçükse, orada yalnızca bir müşterinin bulunmasına izin verilir.

GASTRONOMİ

Restoranın tamamı kapalıdır. Yiyecek ve içeceklerin alınmasına 06:00 – 20:00 saatleri arasında izin verilmektedir. Teslimat hizmetleri herhangi bir zaman sınırı olmaksızın sürdürülmektedir. Barlar, barlar ve tüm gece mekanları da kapanıştan etkilenir.

KREŞ BAHÇELERİ ve OKULLAR

Anaokulları ve zorunlu okullar açık kalır. Hükümet belgelerine göre, ağız ve burnu koruma yükümlülüğü 10 ila 14 yaşındaki öğrenciler için genişletiliyor. Üst düzey için artık yüz yüze ders yok, uzaktan eğitime geçiyorlar. Aynısı üniversiteler için de geçerlidir.

TURİZM

Tüm oteller ve konaklama tesisleri kapatılacaktır. İş seyahatinde olanlar için istisnalar vardır.

ETKİNLİKLER

Etkinlikler tamamen yasaktır. Bu, örneğin kültürel ve spor etkinliklerini, aynı zamanda düğün kutlamalarını, doğum günü partilerini ve Noel pazarlarını içerir. Seyircisiz provalar ve sanatsal performanslar, profesyonel amaçlı olmaları şartıyla hariçtir.

SPOR DALLARI

Futbol dahil tüm temas sporları yasaktır. Fiziksel temas olmadığı sürece bireysel ve rekreasyonel açık hava sporlarına izin verilir. Spor tesisleri amatör sporculara kapalıdır. Öte yandan en iyi sporcuların ve antrenörlerinin spor tesislerine girmelerine ve sporlarını profesyonel olarak yapmalarına veya uluslararası yarışmalara seyirci olmadan katılmalarına izin verilmektedir.

EĞLENCE TESİSLERİ

Fitness stüdyoları, kapalı yüzme havuzları, müzeler, sinemalar ve hayvanat bahçeleri gibi tüm dinlence tesisleri kapalı olacaktır.

TRAFİK

Toplu taşıma araçlarının yanı sıra yer altı istasyonlarında, otobüs duraklarında, havalimanlarında vb. Ağız ve burun koruması takılmalıdır ve burada da bir metrelik mesafe koşulu geçerlidir.